“The Good Doctor” – serial medyczny, którego nie możesz przegapić!

Lubisz oglądać seriale i wprost nie wyobrażasz sobie weekendu bez nowej produkcji? Twoimi ulubionymi są dokumenty medyczne? Widziałeś wszystkie odcinki „Doktora Housa”? Mamy kolejną propozycję, która może przypaść Ci do gustu! „Dobry lekarz” to serial stworzony dla Ciebie!

Poznaj przygody młodego lekarza z autyzmem

„The Good Doctor” to serial medyczny amerykańskiej produkcji, który swój pierwowzór miał w Korei. Na ekranach telewizorów zadebiutował w roku 2017 i od samego początku zyskał sporą rzeszę fanów na całym świecie.

Często słyszy się głosy nie tylko ze strony widzów, ale też poważnych krytyków filmowych, które tę produkcję porównują do kultowego już „Doktora Housa”. Rzeczywiście można by się tutaj doszukać kilku podobieństw. W obydwu produkcjach uwaga skupiona jest wokół postaci mocno specyficznego, ale jednocześnie niezwykle utalentowanego i wybitnego lekarza. Obie produkcje łączy też osoba reżysera, David’a Shore’a. Obie opowiadają o życiu w szpitalu, pracy lekarzy i ukazują ciężkie przypadki medyczne. Na tym jednak podobieństwa prawdopodobnie dobiegają końca.

Gregory House to mocno sarkastyczny człowiek, którego wypowiedzi przesiąknięte są ironią, a czyny manipulacją. Shaun Murphy, czyli tytułowy „Dobry lekarz” to prostolinijny człowiek, niezwykle prawdomówny i o przyjaznym usposobieniu. Choruje na spektrum autyzmu oraz zespół sawanta, co czyni go geniuszem, ale też sprawia, że inni nie potrafią go zaakceptować.

„The Good Doctor” to opowieść o młodym, wybitnie uzdolnionym chirurgu, który otrzymuje posadę w jednym z prestiżowych amerykańskich szpitali. Nie zostaje tam jednak miło przyjęty. Współpracownicy i przełożeni mocno go marginalizują, a ten zmuszony jest do podjęcia walki nie tylko z własnymi słabościami, ale też z uprzedzeniami innych. To niezwykle długa i ciężka droga do akceptacji choroby i niepełnosprawności.

Gdzie można znaleźć „Dobrego lekarza”?

„Dobrego lekarza” możemy oglądać na kanale AXN. Program ten emituje między innymi legalna telewizja internetowa Ipla.tv. Znajdziemy tutaj nie tylko seriale i programy telewizyjne, ale też tysiące filmów i transmisji „na żywo” z najważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych i politycznych. IPLA to rozrywka dla całej rodziny. Można ją oglądać w tradycyjnych przeglądarkach internetowych, ale też na ekranach telewizorów z funkcją Smart TV, tabletów i telefonów. Twórcy platformy stworzyli również bezpłatną aplikację mobilną, dzięki której dostęp do ulubionych materiałów filmowych jest łatwiejszy niż kiedykolwiek.

The Good Doctor” nie jest zwykłym serialem medycznym. To zachęta do działania i podjęcia walki o własne marzenia. Postać młodego lekarza stanowi wołanie o akceptację dla inności, o tolerancję i dostrzeżenie potencjału w każdej osobie, nie tylko tych pięknych, mądrych i powszechnie akceptowanych.