Przenieś film na duży ekran

Jeszcze kilkanaście lat temu aby obejrzeć swój ulubiony film, musieliśmy się udać do kina lub przynajmniej wypożyczyć płytę w wypożyczalni. Dziś nie musimy się nawet ruszać z domu. Możemy oglądać filmy za darmo online.

Na dużym ekranie

Aby oglądać film jeszcze bardziej komfortowo, możesz go przenieść na ekran telewizora.

Współcześnie nie musisz mieć telewizora z wbudowanym Wi-Fi, aby połączyć go z Internetem. Wystarczy telewizor z portem HDMI oraz każde urządzenie inteligentne z systemem Android 4.4.2 (lub nowszym) – takie jak tablet lub smartfon. Najbardziej oczywistą korzyścią, jest ustawienie telewizora jako drugiego monitora. Bezpośredni kabel HDMI, bezprzewodowe łącze HDMI lub połączenie Miracast / WiDi sprawią, że twój telewizor pokaże się jako drugi ekran komputera. Inne opcje połączenia są bardziej ograniczone (chociaż Google Cast pozwala na łatwe przesyłanie strumieniowe kart Chrome, nawet jeśli nie działa tak samo jak drugi monitor).

Wszystkie te metody umożliwiają strumieniowe przesyłanie multimediów do telewizora, więc jeśli masz dużo filmów na dysku twardym lub są one widoczne tylko przez aplikację internetową, możesz wysłać je do telewizora. Możesz także użyć Plex, aby po prostu udostępnić całą lokalną bibliotekę multimediów, wraz z mnóstwem usług online, bezpośrednio do telewizora za pomocą prostego interfejsu menu.

HDMI: Podłączanie za pomocą kabla

Jest to najbardziej bezpośredni i niezawodny sposób na podłączenie laptopa do telewizora. To proste rozwiązanie: Poprowadź fizyczny kabel HDMI między komputerem a telewizorem, a uzyskasz najlepszą wydajność i niezawodność. Połączenie przewodowe oznacza najlepszą jakość obrazu i najniższe opóźnienie wejściowe, a środowisko sieci bezprzewodowej, nie będzie miało wpływu na jakość transmisji.

Z drugiej strony moje jeśli trzymasz komputer w oddzielnym pomieszczeniu, prowadzenie kabla nie jest najwygodniejszym ani realistycznym rozwiązaniem. Jeśli nie przeszkadza ci niewielka konstrukcja, możesz budować kanały między pokojami i trzymać kabel w ścianie, aby uniknąć bałaganu. W najlepszym wypadku możesz poprowadzić 50 stóp kabla HDMI przed utratą jakości sygnału. Istnieją też wzmacniacze HDMI, które mogą zwiększyć zasięg twoich kabli, ale to zwiększa koszty i komplikuje konfigurację.

Jeśli prowadzenie fizycznego kabla między laptopem oraz telewizorem nie jest realistyczne, ale nie chcesz zajmować się oprogramowaniem do przesyłania strumieniowego, użyj bezprzewodowego przedłużacza HDMI. Te przesyłają dane HDMI bezprzewodowo między nadajnikiem i odbiornikiem, umożliwiając po prostu podłączenie laptopa za pomocą krótkiego kabla HDMI, a telewizor do innego pobliskiego małego pudełka za pomocą innego pobliskiego kabla HDMI. Po sparowaniu i podłączeniu sparowanych urządzeń wzmacniających działają one jak kabel HDMI. Wiele z nich ma większy zasięg niż same kable HDMI.

Zalety oglądania filmów w sieci

Stało się już powszechną praktyką, aby oglądać filmy za darmo przez Internet, a jego popularność rośnie i rośnie, ponieważ internet staje się coraz bardziej dostępny dla wszystkich. Jego popularność jest fascynująca ze względu na możliwość dostarczania filmów, których nie ma w sklepach DVD oraz możliwość strumieniowego przesyłania filmów w wysokiej rozdzielczości za darmo. Warto pamiętać, że telewizja internetowa dostarcza wiele seriali i filmów. Gdy oglądasz filmy online za pośrednictwem witryn streamingowych, nie trzeba stać w kolejce do pobierania przy hicie kinowym, zamiast tego możesz po prostu przeglądać internet za pomocą komputera lub smartfona i wyszukiwać żądany film online, który możesz oglądać w dowolnym momencie. Kolejną zaletą przesyłania strumieniowego filmów online jest to, że możesz przeszukiwać bardzo dużą bazę filmów i rozglądać się podczas przeglądania określonej witryny, w której można znaleźć ulubione filmy z dzieciństwa. Daje to użytkownikowi możliwość przeglądania filmów według ulubionego gatunku, a także oglądania filmów należących do tego samego preferowanego gatunku.