Program do aranżacji wnętrz musi być wyposażony w silnik renderujący, generujący profesjonalne wizualizacje wnętrz. Efektowne portfolio to dzisiaj podstawa pracy dla każdego projektanta. Klienci przed podjęciem współpracy porównują prezentowane przez wykonawców wizualizacje i często jest to głównym czynnikiem determinującym wybór.

Jaki program do projektowania wnętrz wybrać, aby nasze prace wyróżniały się na tle konkurencji? Oczywiście narzędzie to tylko cześć sukcesu i liczy się nasza kreatywność. Łatwiej jest jednak zabłysnąć, mając w rękach odpowiednie rozwiązanie.

Zauważyliśmy, że statyczne, nawet bardzo profesjonalne wizualizacje wnętrz, nie wzbudzają wielu emocji wśród klientów przyzwyczajonych do wysokich standardów. Czy można pójść o krok dalej, czy program do aranżacji wnętrz może nam z tym pomóc? Naszym zdaniem zdecydowanie tak.

Dużo większym zainteresowaniem cieszą się obecnie panoramy 360, czyli tzw. wirtualne spacery. Efekt przemieszczania się po zaprojektowanym pomieszczeniu robi dużo większe wrażenie niż oglądanie nieruchomego obrazka. Jaki program do projektowania wnętrz umożliwia zrobienie takiego efektu WOW?

Na rynku są dostępne takie rozwiązania. Dobrym przykładem może być program do aranżacji wnętrz ARCHLine.XP, który jest kompatybilny z silnikiem renderującym ARCHLine.XP Live. Zastosowanie narzędzia do wirtualnych spacerów pozwoli nie tylko zrobić wrażenie na klientach, ale także znacznie ułatwia pracę. Dzięki możliwości wprowadzania modyfikacji na bieżąco, klient może podglądać różne warianty projektu.

Ciekawą cechą wizualizacji stworzonej przy użyciu ARCHLine.XP Live są dodatkowe efekty, takie jak ruch wody w basenie. Możliwość wstawienia postaci i pojazdów również jest dodatkowym atutem. To wszystko potwierdza, że do stworzenia profesjonalnej, a jednocześnie ciekawej wizualizacji konieczne są odpowiednie narzędzia. Jaki program do projektowania wnętrz kupić? Taki, który pozwoli pozytywnie zaskoczyć klienta.